Jmenuji se Robert Puhman. Od dětských let jsem se zabýval leteckým modelářstvím a stavěl jsem kluzáky pro soutěžní létání. Zájem o letectví mě přivedl do Aera Vodochody, kde jsem v roce 1992 odmaturoval jako letecký mechanik.

Musím připustit, že ač jsem se touto profesí nikdy neživil, tak vědomosti nabyté na této škole rozhodně nebyly k zahození. Během školních let jsem však začal mít jiné zájmy a to společenský tanec. Po dobu studia na tanečním oddělení Konzervatoře Jaroslava Ježka v Praze jsem již pracoval ve firmě oblékající tanečníky, promotéry a obecně show business. U této firmy jsem působil po dobu deseti let. Po pádu železné opony u nás vznikaly první reklamní agentury a s nimi přišly i první poptávky na výrobu reklamních maskotů. V průběhu mého působení u této firmy jsem se velkou měrou podílel na realizaci zhruba pětiset kusů maskotů.

V roce 2003 jsem ukončil své působení v hlavním městě a odstěhoval jsem se do Chotěšova. Tady jsem začal budovat náš vlastní ateliér. V roce 2004 jsem založil firmu, která se zabývá výrobou maskotů, filmových a divadelních rekvizit.

Po dobu jedenácti let samostatné činnosti jsme vyrobili přibližně 800 kusů maskotů (kostýmů) nebo 3D volně stojících maket do supermarketů. Naší největší doposud realizovanou zakázkou byla výroba 250ti kusů maskotů lišek pro ČMSS. Tuto zakázku jsme byli schopni zrealizovat během pěti měsíců. V současné době spolupracujeme s celou řadou jak tuzemských , tak zahraničních agentur.

Vrcholem našeho dlouholetého snažení byla výroba maskotů Bob a Bobek a kouzelníka Pokustóna pro zahajovací ceremonii ICE HOCKEY WORLD CHAMPIONSHIP 2015 v České Republice ve spolupráci s firmou DOWIS s.r.o. Do budoucna chceme být i nadále tak dobří, aby se k nám naši zákazníci vraceli a doporučovali nás dalším potencionálním zákazníkům.